مشارکت سلبی در انتخابات ریاست‌جمهوری، چرا؟!

مناظره میان احمد بخارایی و جهان‌بخش محبی‌نیا درباره‌ی انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳ به میزبانی دیدار نیوز | برگزار شده در ۱۷ خرداد ۱۴۰۳

| دیدگاه احمد بخارایی:
مجموعه‌ی #نظام_سیاسی ما خیلی دنبال یکدستی است، بگذاریم عناصر نظام سیاسی بازی کنند. تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد. در این بازی و تضادهایی که در حوزه #قدرت و #ثروت وجود دارد این تضادها علنی و عیان می شود.

فرقی بین #لاریجانی و #قالیباف و #جهانگیری و … نیست. حرف‌های شعاری مردم‌پسند همه می‌زنند ولی تفاوت معناداری ندارند. 

من یک سؤال می‌پرسم از نامزدهای انتخاباتی: ما اقتصادمان نفت‌خور است، فرض کنیم اصلاً نفتی وجود ندارد، تو به عنوان کسی که می‌خواهی #رئیس‌جمهور شوی چه طرحی داری برای این مملکت؟ 

| دیدگاه جهان‌بخش محبی‌نیا:
 بخشی از نخبگان ما و #اپوزیسیون ما می‌آیند مخالفت می‌کنند با صندوق #رأی دارند چریک می‌پروند و دارند پارتیزان درست می‌کنند که برای ما جنگ‌های خیابانی رقم بزنند ما از طریق کودتا و جنگ و انقلاب به توسعه نخواهیم رسید.


احمد بخارایی: حدود ۹۰ دقیقه با یکی از نمایندگان #مجلس شورا در پنج دوره‌ی انتخاباتی مناظره‌ای داشتم پیرامون #عدم_مشارکت در #انتخابات یا همان «#کنش‌گری_سلبی»! این نشست، قبل از اعلام نتایج بررسی صلاحیت کاندیداهای #ریاست‌جمهوری برگزار شد و پیش‌بینی من در این موضوع، تقریباً مطابق واقعیتی بود که حادث شد یعنی تأیید حدود ۶ نفر با حضور یکی از #اصلاح‌طلبان_حکومتی به منظور داغ کردن تنور انتخاباتی.

حرف‌های زیادی در این #مناظره رد و بدل شد که ضمن آن به ویژگی‌های غیر مدرن #دولت_اسلامی ایران اشاره داشتم.

لطفاً ملاحظه و نقد کنید. سپاس

پربازدیدها

انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳ (۸): اگر من جای مسعود پزشکیان بودم انصراف می‌دادم!

تحریم یا مشارکت!

انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳ (۶): بیدارباش «تحول‌جویان»!

انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۳ (۴): «تحول‌جویان» هوشیار باشند!

به مرگ می‌گیرند که به تب راضی شویم!